Todosk Hakkında

TOROSLAR DOĞA SPORLARI SPOR KULÜBÜ

Hakkımızda

​TODOSK, 1991 yılında Dernek olarak kurulmuştur. 1992 yılında da Spor Kulübü olarak tescil edilmiştir. TOROSLAR DOĞA SPORLARI GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ merkezi Antalyadadır. Şubesi yoktur. Kısa adı TODOSK dur. Arması; kaya üzerinde dağ keçisi, arkasında dağ etrafında TOROSLAR DOĞA SPORLARI KULÜBÜ 1991 ANTALYA yazılıdır.Tanıtıcı renkleri; yeşil ve laciverttir.

Kuruluş Amacı; doğa severliği yaygınlaştırmak, tanıtmak, sevdirmek ve korumak. Bu yöndeki tüm sportif ve kültürel etkinliklerde bulunmak, çalışmaları kollar halinde organize etmektir.

Üye ve yandaşlarının manevi kişilik ve sağlıklarının üst seviyede olması için çaba gösterir. Sporcularımızın bilgi, görgü ve becerilerini artırmak üzere yurt içi ve dışında dağcılık etkinlikleri, doğa yürüyüşleri ve geziler düzenler araştırma ve organizasyonlar yapar. Gerektiğinde yabancı sporcularla ve kulüplerle iş birliğine girerek eğitim tırmanışları ve geziler düzenler, rehberlik hizmetleri verir.

Kulüp siyasetle uğraşmaz.

Kurucularımız

Kurucu Başkan A. Temuçin AYGEN’dir.

Kurucu Üyelerimiz : A. Temuçin AYGEN, Ethem SEL, Hüseyin TAHTAKIN, Günseli SEÇAL, Esat AVCI, İsmail SÜZER, Kadir ZENGİN
32

Yıl

1157

Kulüp Üyesi

3700

Etkinlik

465

Eğitim

Todosk Hakkında

Kuruluş amacı; Doğa severliği yaygınlaştırmak, tanıtmak, sevdirmek ve korumak. Bu yöndeki tüm sportif ve kültürel etkinliklerde bulunmak, çalışmaları kollar halinde organize etmektir. Üye ve yandaşlarının manevi kişilik ve sağlıklarının üst seviyede olması için çaba gösterir. Sporcularımızın bilgi, görgü ve becerilerini artırmak üzere yurt içi ve dışında dağcılık etkinlikleri, doğa yürüyüşleri ve geziler düzenler araştırma ve organizasyonlar yapar. Gerektiğinde yabancı sporcularla ve kulüplerle iş birliğine girerek eğitim tırmanışları ve geziler düzenler, rehberlik hizmetleri verir. Kulüp siyasetle uğraşmaz.

İletişim Bilgileri

Elmalı Mahallesi Cumhuriyet Caddesi 22.Sokak Ulutaş Apt. No:10/13 Muratpaşa-Antalya

Telefon : +90 242 2438510 | Mobil : +90 552 480 8510